Ako si (ne)vybrať kvalitné obliečky a plachty

obliečky-plachty-do-postele

Obliečky na periny vyzerajú ako ďalšia časť bytového textilu. Ak ich chceme udržať v dobrom stave čo najdlhšie, mali by sme už pri ich kúpe mať základné znalosti. Alebo sa chystáte kúpiť mačku vo vreci? Príjemný a dlhý spánok má rád každý. Povedzme si niekoľko dobrých rád. Oplatí sa na ne pri kúpe a údržbe obliečok a plachiet myslieť.

Read More

Ideálna kuchyňa – zariaďujeme kuchyňu

idealna-kuchyna-ako-zariadit-kuchynu-kuchynska-linka-zariadenie-kuchyne

Ideálna kuchyňa je tá, ktorá sa páči Vám, a ktorú si môžete bez zadĺženia dovoliť zo svojho príjmu. Ak priestory Vášho bytu dovoľujú iba malú kuchyňu, nezúfajte. V malej kuchyni máte všetko po ruke, nenabeháte sa ako vo veľkej. Určite v takej kuchyni budete mať všetko, čo k príprave jedál potrebujete. Využijete každú policu, každú zásuvku. Ako by mala byť pripravená ideálna kuchyňa?

Read More

Prestavba kuchyne schválená

prestavba-kuchyne-nova-kuchyna-vymena-kuchyne

Kuchyňa je po obývačke druhým miestom, kde cez deň trávime najviac času. Má byť vytvorená tak, aby bola čo najpríjemnejšia a najpohodlnejšia. Kuchyňa má vždy spĺňať účel, na ktorý je určená. Má sa ľahko prevádzkovať, má byť prehľadná a všetko v nej má byť ľahko a rýchlo dostupné. Kuchyňa má byť podľa možností priestranná, vždy dobre osvetlená a vhodne odvetraná. Keďže kuchyňu zariaďujeme na 10-20 rokov a viac, jej rozloženie je veľmi dôležité. Ušetrí nám množstvo času, bude sa nám v nej dobre pracovať a budeme mať všetko poruke.

Read More

Rekonštrukcia bytového jadra – prestavba

rekonstrukcia-jadra-prestavba-bytoveho-jadra

Kúpeľna v panelovom dome ovplyvňuje kultúru bývania. Nie je to iba nutnosť pre uspokojenie bežných potrieb, ale aj miestnosť na relax a odpočinok (veľa z nás si nielen po ťažkom pracovnom dni dokáže oddýchnuť vo vani s horúcou vodou). Preto nespokojnosť užívateľov bytu s konštrukčnými nedostatkami, dispozičným a materiálovým riešením je úplne namieste. Skôr ako vybúrame staré umakartové jadro, mali by sme vedieť čo nás čaká a byť pripravený aj na neočakávané zmeny, ktoré nastanú. Začíname: Ako byť ráno a večer usmiaty alebo neobvyklý relax v kúpeľni

Read More

Rekonštrukcia bytového jadra – skôr ako začnete

rekonstruckia-jadra-rekonstrukcia-bytoveho-jadra-navrhy-realizacie

Nevyhovujúce podmienky, stesnené priestory, materiál po dobe životnosti, to je výsledok umakartového jadra v panelákoch. Práve kvôli tomu alebo vďaka tomu, čoraz častejšie siahame po rekonštrukcii bytového jadra. Rekonštrukcia jadra sa pre mnohých stáva prvou v ich byte. Rekonštruckia bytového jadra nie je ani zďaleka lacnou záležitosťou. Preto by mala byť urobená kvalitne, najmä čo sa týka práce. Na čiastkové úpravy vopred zabudnite-je to nezmyselné a skôr či neskôr budete nútený pristúpiť k celkovej rekonštrukcii kúpeľne.

Read More

Ako vyberať podlahu? Vhodný výber podlahy, najvhodnejšia podlaha, …

ako-vyberať-podlahu-vhodny-vyber-podlahy-najvhopdnejšia-podlaha

Jedna najvhodnejšia podlaha do každej izby neexistuje. Neexistuje podlaha, ktorá by vyhovovala všetkým zákazníkom a hodila sa do všetkých miestností v byte. Môžete si vybrať podlahu, ktorá vyhovuje viacerým kritériám, ale všetky požiadavky rozdielnych miestností na 100% nesplní ani jedna. Ako teda vyberať podlahu?

Read More

Čistenie, údržba a ochrana podlahy

cistenie-udrzba-ochrana-podlahy-starostlivost-o-podlahu

Každá položená podlaha vyžaduje pravidelnú údržbu. Povysávať, poutierať prach, zotrieť,  to sú len základné, takmer denné úkony pri údržbe akejkoľvek podlahy. Najdôležitejšia je prevencia. Je neskoro začať starostlivosť o podlahu, keď je poškodená alebo zničená. Ak sa o podlahu staráme pravidelne a správne, podlaha nám vydrží vo veľmi dobrom stave niekoľko desiatok rokov. Aby sme podlahu maximálne ochránili pred poškodením, je potrebné dodržiavať určité všeobecné zásady:

Read More