Interiérové dvere sú dôležitý prvok stavby aj detail interiéru. Doladia celkový vzhľad vnútorných priestorov. Trendom sú jednoduché dvere s výrazným detailom, ktorý ich oživí.

Interiérové dvere podstupujú menšie zaťaženie ako vonkajšie dvere. Chránené sú pred tepelnými a poveternostnými vplyvmi, nepoškodzuje ich mráz, sneh, ani dážď.
Nemusia mať silnú konštrukciu, skôr sa prihliada na povrchovú úpravu.

Interiérové dvere poskytujú súkromie, oddych, pokoj

Každá izba v našom domove je na niečo určená. Niekto ich má viac, iný menej. Kuchyňa, spálňa a obývačka. Určite kúpelňa, záchod a možno aj ďalšia izba.
Je v podstate jedno aké majú pomenovanie. Ide o jediné: o miestnosti. Všetky potrebujú interiérové dvere. Ak ich nemajú, sú to “iba otvorené priestory”.

V niektorých izbách trávime viac času, v iných menej. Interiérové dvere musia byť aj tam, kde sme málo.

Obývačka bez dverí? V pohode… Do kuchyne však interiérové dvere patria. Predstavte si, že vyprážate. Bolo by nepríjemné, keby vám napáchol celý domov.

V izbe pre deti, zvlášť pre tínedžerov, sú interiérové dvere štandard. Naši miláčikovia potrebujú svoje súkromie. Pre staršie deti je ich izba malý kúsok vlastného domova. Bez dverí by mali pocit, že nie sú sami, alebo že ich stále niekto kontroluje.

Spálňa je zase súkromným miestom pre dospelých. Ak nie sú interiérové dvere, nie je súkromie.

Ako sa vám páči predstava, že ste v kúpeľni bez dverí? Pri umývaní rúk to neprekáža. Pri sprchovaní si to viem predstaviť len v tom prípade, že bývam sám. Aj tak by mi asi bolo chladno.

Ďalšie napíšem veľmi stručne: Jednoznačne nevyhnutné je mať interiérové dvere v záchode. 🙂

Interiérové dvere sú vhodné do každej izby. Je len na nás aké si vyberieme, kde ich dáme a ktorá miestnosť ostane bez dverí.

Mám rád uzavreté izby, kde môžem nerušene relaxovať. Mám rád aj otvorené miestnosti, v ktorých si užívam priestor.

V akej izbe trávite najviac času? Cítite sa príjemnejšie v uzavretej izbe alebo v otvorenom priestore?

(Obrázok od Erkado)